Příběh o

Vinařské oblasti

Naše vinice se rozkládají ve Velkopavlovické vinařské oblasti v obcích Přítluky a Rakvice, v nejjižnější části Jižní Moravy.

Vinice jsou orientovány jižním směrem, což dodává naším hroznům vysokou vyzrálost a vyniknutí všech podtónů dané odrůdy. Nechte Vaše chuťové buňky, aby si pohrály a odhalily ty nejtajnější tóny v každé odrůdě.

Rozloha
105 akrů
Půda
Černozem, pískovec
Viniční tratě
U Křížku, U Studánky, Kozí horky
Nadmořská výška
190 m n. m.

Půda

Jedinečná různorodost a kvalita půdy v této oblasti přispívá k pěstování odrůd, které by v České republice nebylo možné vypěstovat.

Podnebí

Přicházející bouřkové mraky umí rozpálená Pálava rozestoupit a déšť nepřijde, proto patří k nejteplejším a nejsušším místům.

Srážky

Průměrný roční úhrn srážek, jako jeden z nejnižších v ČR, se pohybuje okolo 571 mm, z toho 367 mm ve vegetačním období.

Slunce

Pálava je považována za „zemi spálenou sluncem“ s velmi dlouhým, teplým a suchým létem s průměrným počtem 60-70 letních dnů. Slunce přispívá k dozrávání hroznů, s vysokým obsahem cukru.

Viniční tratě

Ve Velkopavlovické podoblasti naleznete bezmála 320 viničních tratí, které se rozkládají na rozloze 5 200 hektarů. Právem je tato oblast považována za jednu z nejlepších v celém světě.

Vinařství

Můžete se zde setkat s velkovinaři, kteří své víno exportují do Evropy, ne-li světa nebo s malými vinaři, kteří své víno dělají z lásky a právě u těch naleznete ten pravý požitek, který si z Pálavy chcete pamatovat.

Vinařství Káňa

Přítluky

Obec Přítluky se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde 807 obyvatel. Přítluky sousedí s nedalekou vodní nádrží Nové Mlýny, která je každoročně vyhledávanou destinací pro dovolenou a odpočinek. Dominantou Přítluk je Přítlucká hora, ze které můžete pozorovat Pálavu v celé své kráse. Nejlépe si tento okamžik vychutnáte s láhví našeho vína.

Přítluky

Chuť & Cesta

Přijeďte k nám objevit cestu k výjimečnému vínu.

Oslavy & Soukromé události

Chtěli byste zažít Vaši oslavu v příjemném vinařském prostředí s degustací?

Chcete zažít Vinařství Káňa?

Horní 305, Přítluky